Zanurz się w świat ekscytującej rozrywki z Automaty do gier na pieniądze. Odkryj najlepsze gry i poczuj dreszcz emocji z każdą wygraną! Кракен ссылка кракен ссылка Блэкспрут ссылка блэкспрут ссылка
puste noce Edukacja

Puste Noce – rekonstrukcje tradycyjnych pieśni, tańca i muzyki…

Projekt był częścią prowadzonego przez Fundację Ari Ari programu „Puste noce. Archaizmy ludowe na Kujawach”, polegającego na dokumentacji, badaniach oraz animowaniu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych w regionie.

Projekt „Puste Noce – rekonstrukcje tradycyjnych pieśni, tańca i muzyki ludowej” adresowany był do mieszkańców Włocławka i okolic (Kujawy) oraz – poprzez udział Partnera lokalnego: Stowarzyszenia Kultury Niefizycznej – Miastka i okolic (Pomorzanie, Borowiacy, Kaszubi, Ukraińcy). Działania projektowe obejmowały zebranie wiedzy na temat obyczajów, obrzędów, przyśpiewek, pieśni, tańców, gawęd i opowieści. Zorganizowane zostały także międzypokoleniowe warsztaty pieśni, muzyki i tańców ludowych. Powstało widowisko multimedialne, którego celem jest rekonstrukcja materiału muzycznego w formie prezentacji i wspólnej zabawy z udziałem odbiorców lokalnych. Integralną częścią projektu był film rejestrujący działania projektowe, promujący jednocześnie idee dokumentowania i tworzenia współczesnych adaptacji archaizmów ludowych.

Obejrzyj relację>>>

Program „Puste noce. Archaizmy ludowe na Kujawach” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt „Puste noce – rekonstrukcje tradycyjnych pieśni, tańca i muzyki ludowej” realizowany jest w ramach programu dotacji Fundacji Orange.


Koordynacja: Joanna Górska  

Organizator Projektu: Stowarzyszenie Panorama Kultur

Współorganizator Projektu: Fundacja Ari Ari       

Partner lokalny: Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej

Partnerzy artystyczni: Janusz Prusinowski Trio, Zespół Warszawa Wschodnia

Dofinasowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Orange

Patronat medialny: Polskie Radio PIK

redaktor