Zanurz się w świat ekscytującej rozrywki z Automaty do gier na pieniądze. Odkryj najlepsze gry i poczuj dreszcz emocji z każdą wygraną! Кракен ссылка кракен ссылка Блэкспрут ссылка блэкспрут ссылка
Lublin Edukacja

Tu i Teraz – Wielokulturowy Lublin dzisiaj

Cykl warsztatów dziennikarskich,  fotograficznych, webmasterskich i międzykultulturowych dla młodzieży (licealistów i studentów), w czasie których staraliśmy się poznawać, omawiać i opisywać różne przejawy współczesnego zróżnicowania kulturowego obecne w Lublinie.

Projekt był realizowany w okresie od października 2006 do lipca 2007 przez Stowarzyszenie Panorama Kultur (www.pk.org.pl) we współpracy z Akademią Obywatelską (www.ao.lublin.pl), Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” (www.tnn.pl) oraz British Council (www.britishcouncil.pl).

Warsztaty odbywały się w ramach cyklicznych spotkań Akademii Obywatelskiej (grupy młodych ludzi prowadzącej różnorodne działania społeczne i animatorskie w Lublinie i na Lubelszczyźnie, działającej przy lubelskim Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”).

Oprócz spotkań warsztatowych organizowaliśmy spotkania otwarte z gośćmi opowiadającymi o lubelskiej wielokulturowości, spotkaliśmy się z izraelskim reżyserem teatralnym Avishayem Hadari, przewodniczącym lubelskiego oddziału Ligi Muzułmańskiej dr. Tomaszem Stefaniukiem, dziennikarzem Polskiego Radia i specjalistą do spraw islamu dr. Jerzym Rohozińskim, fotografikiem Andrzejem Polakowskim, animatorką działań kulturalnych w społeczności romskiej Agnieszką Caban, dziennikarzem Radia Lublin Marcinem Superczyńskim oraz studentami ukraińskimi i białoruskimi.

Artykuły powstałe w ramach warsztatów były publikowane w wydawanym przez Akademię Obywatelską miesięczniku Opornik. Na zakończenie projektu ukazał się specjalny, wielokulturowy numer Opornika.

W trakcie działań warsztatowych przygotowano też audycję radiową poświęconą inicjatywom kulturalnym realizowanym w Lublinie przez ukraińskich studentów.

redaktor