кракен зеркалокракен зеркало blacksprut blacksprut
Muzyka tradycyjna

Ławeczka – Podserednieje

„Ławeczka” – dwupłytowy album z pieśniami wsi Podserednieje w Rosji – jest opowieścią o fascynującej muzyce i wybitnych śpiewakach tradycyjnych starego pokolenia, którzy przekazali nam swój repertuar.
Pierwsza płyta zawiera oryginalne nagrania terenowe powstałe w latach 2004 – 2013. Druga płyta – nagrania studyjne zespołu Warszawa Wschodnia z 2012 i 2013 roku.

Tym sposobem publikacji dziękujemy naszym mistrzom, ujawniamy kulisy naszej pracy, dzielimy się doświadczeniem oraz pytaniami o przyszłość muzyki tradycyjnej i możliwości czerpania z niej we współczesności…

Podczas spotkania opowiemy o śpiewaczkach ze wsi Podserednieje, o naszych podróżach, pracy nad płytą, posłuchamy wybranych nagrań, obejrzymy film, zaśpiewamy.
Zaprosimy także do dyskusji i refleksji nad tym, czym jest rekonstrukcja muzyki tradycyjnej, jak wypada porównanie osiągnięć Polaków i Rosjan w tej dziedzinie i czego możemy nauczyć się od naszych wschodnich sąsiadów.Projekt dofinansowało Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach III Otwartego Konkursu na Dofinansowanie Przedsięwzięć Podejmowanych na rzecz Dialogu i Porozumienia w Stosunkach Polsko – Rosyjskich.
Realizacja: Stowarzyszenie Panorama Kultur.

Koordynacja : Jagna Knittel

redaktor