Zanurz się w świat ekscytującej rozrywki z Automaty do gier na pieniądze. Odkryj najlepsze gry i poczuj dreszcz emocji z każdą wygraną!
panorama kultur Bez kategorii

Na początku był portal…

Stowarzyszenie Panorama Kultur powstało w 2003 roku, aby wspierać działalność uruchomionego rok wcześniej magazynu internetowego „Panorama Kultur – Europa Mniej Znana”, poświęconego życiu kulturalnemu i intelektualnemu oraz tradycjom naszej części Europy nazywanej Środkowo-Wschodnią.

Stowarzyszenie rozpoczęło pracę na rzecz dialogu międzykulturowego i rozwoju współpracy pomiędzy osobami i organizacjami z tych miejsc oraz promocji działalności kulturalnej i artystycznej związanej z Europą Środkową, Wschodnią i Bałkanami. Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy o kulturach europejskich, z uwzględnieniem kultur żyjących na tym terenie mniejszości narodowych i etnicznych oraz kultur terenów pogranicza.

Założycielami i redaktorami naczelnymi portalu byli Emil Majuk i Sławomir Wójcik. Chociaż wokół Stowarzyszenia gromadzą się dziś ludzie z różnych miejsc, to jego oficjalną siedzibą jest niewielka osada we wschodniej Polsce – Wojsławice.

Choć Stowarzyszenie nie jest typową inicjatywą lokalną, gdyż nikt z jego członków już w Wojsławicach nie mieszka, jesteśmy aktywni lokalnie. Ten dawny polsko-żydowsko-ukraiński sztetl, rodzinna miejscowość kilkorga z nas, stał się inspiracją wielu działań Stowarzyszenia. Dość szybko samo słowo pisane przestało nam wystarczać, jako forma realizacji naszych celów. Zaczęliśmy organizować w Wojsławicach projekty wychodzące bezpośrednio w przestrzeń społeczną.

redaktor